WDROŻENIE 3 MASZYN MECALAC O ZEROWEJ EMISJI SPALIN NA PLACU BUDOWY

WDROŻENIE 3 MASZYN MECALAC O ZEROWEJ EMISJI SPALIN NA PLACU BUDOWY

WDROŻENIE 3 MASZYN MECALAC O ZEROWEJ EMISJI SPALIN NA PLACU BUDOWY

Mecalac, którego celem jest elektryfikacja placu budowy wdraża trzy w 100% elektryczne maszyny na wybranych budowach w rodzimym Annecy (Francja). Jedną z nich, jest powstająca obecnie stacja zasilania łodzi i zaplecze wydarzeń kulturalno-sportowych. Inicjatywa ta jest zgodna z zobowiązaniem firmy Mecalac do promowania praktyk przyjaznych dla środowiska, gwarantując jednocześnie optymalną wydajność w terenie, kompaktowość i rzeczywistą autonomię wynoszącą 8 godzin (tj. pełny dzień roboczy).

Zaprezentowany 26 kwietnia w obecności burmistrza Annecy i sekretarza generalnego prefektury Haute-Savoie projekt, stanowi przykład zachodzącej transformacji energetycznej. Trzy elektryczne maszyny Mecalac – koparka kołowa e12, ładowarka obrotowa eS1000 i wozidło eMDX – zapewniają bezemisyjną pracę, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Dzięki tym elektrycznym maszynom, miejsce pracy korzysta nie tylko ze znacznej redukcji emisji na miejscu, ale także z obniżonego poziomu hałasu maszyny, który jest 10 razy niższy niż w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników.

„Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w tym niskoemisyjnym projekcie, w miejscu, które jest szczególnie bliskie naszemu sercu. Nasze maszyny są projektowane i montowane lokalnie w naszym zakładzie w Annecy”, wyjaśnia Alexandre MARCHETTA, prezes Grupy Mecalac.

W połączeniu z innymi działaniami, takimi jak ponowne wykorzystanie wydobytej ziemi, przewidywany ślad węglowy obiektu jest o 25% niższy niż w przypadku równoważnego projektu realizowanego przy użyciu standardowych środków i metod.

 Inicjatywa ta stanowi nowy kamień milowy w zaangażowaniu Mecalac w innowacje ekologiczne w sektorze budowlanym. Firma będzie nadal opracowywać zrównoważone i innowacyjne rozwiązania dla wyzwań środowiskowych, jednocześnie wspierając wzrost gospodarczy i postęp społeczny.

 

Informacje o Mecalac

Grupa Mecalac, to europejski lider branży maszyn budowlanych, specjalizujący się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji kompaktowych maszyn do prac miejskich. Jej innowacje mają na celu ciągłą optymalizację bezpieczeństwa, wydajności i poszanowania środowiska. Obecna w ponad 80 krajach firma Mecalac oferuje szeroką gamę koparek, ładowarek kołowych, wywrotek, koparko-ładowarek i zagęszczarek walcowych.

Kontakt dla prasy:

Ewa MICHALCZYK | Marketing Manager | + 48 609 887 577 | [email protected]