Testy koparki dwudrogowej 217MRail w Szczecinie!

Mecalac 216MRail

Testy koparki dwudrogowej 217MRail w Szczecinie!

Testy koparki dwudrogowej 217MRail w Szczecinie!

24 kwietnia br. mieliśmy przyjemność przeprowadzić w Szczecinie test koparki dwudrogowej MECALAC 216 MRail. Była to znakomita okazja by udowodnić jak bardzo kompaktową jest ta 20 tonowa maszyna, zapewniająca ponad 6 tonowy udźwig. Nasza maszyna względem konkurencyjnych jednostek była na tyle wąska, że bez trudu zmieściła się w wąskich peronach tramwajowych, budowanych przez jedną z krakowskich firm, nie tracąc przy tym mocy i stabilności bocznej. Wysięgnik koparki został zaprojektowany specjalnie do pracy pod linią trakcyjną, zapewniając swobodę ruchu kinematycznego, a system ograniczający wysokość podnoszenia i obrotu kabiny czuwał i wspierał operatora. Mecalac 216 MRail, udowodnił, że innowacyjności zapisana w DNA marki Mecalac, dotyczy wszystkich serii maszyn Mecalac.

Operator testujący maszynę pracował już wcześniej na koparce kołowej 15MWR, a że sama kabina i budowa (poza obecnością wózków torowych) jest w obydwu koparkach zbieżna to rola naszego fabrycznego demonstratora ograniczyła się podczas testów jedynie do omówienia i zademonstrowania specyfiki pracy po usadowieniu maszyny na torach.

To była prawdziwa przyjemność widzieć ile procesów budowy torowiska – obsługiwanego dotychczas przez kilku pracowników i maszyn – mogła obsłużyć ta jedna, wielofunkcyjna, kompaktowa i mocna koparka Mecalac.