Wyjątkowy plakat Mecalac

Wyjątkowy plakat Mecalac

Wyjątkowy plakat Mecalac

 

W Mecalac Polska wierzymy, że ważne dla przedsiębiorstwa ‘przejścia’ powinny być wyraźnie zaznaczane, a ‘kamienie milowe’ celebrowane. Dlatego też, chcąc uczcić ważną i dość symboliczną zmianę w strukturach Grupy Mecalac, zrobiliśmy to na swój własny artystyczny sposób.

Od 1999 roku, od kiedy powstała Grupa Mecalac, będąca obecnie firmą o ugruntowanej pozycji i międzynarodowym zasięgu, pozycję Prezesa Spółki, pełnił Mr Henri Marchetta, wizjoner, który przekształcił wizję innowacyjnych maszyn – stworzonych przez człowieka i dla człowieka – w rzeczywistość, za którą inni chcą podążać. Jednak po 22 latach od założenia Grupy, i kilkudziesięciu lat pracy nad rozwojem marki Mecalac, stanowisko Prezesa Spółki i Prezesa Zarządu przejął jego syn, Alexandre Marchetta. Przez ostatnie 4 lata był on Dyrektorem Generalnym Grupy i od początku istnienia spółki Mecalac Polska, pełni w niej rolę Prezesa Zarządu.

I choć ten ważny moment nie był dla nikogo zaskoczeniem i jest naturalną kontynuacją wizji wyznaczonej wiele lat temu, to niewątpliwie jest to ważny moment w wewnętrznym życiu naszej firmy i całej Grupy Mecalac.

Z tej okazji, wespół ze znakomitą polską ilustratorką, tworzącą pod pseudonimem Olka Grzegorka stworzyliśmy autorski plakat (w dwóch wersjach kolorystycznych), który odzwierciedla wizję innowacyjnych, kompaktowych i wielofunkcyjnych maszyn dedykowanych przestrzeniom miejskim.

Kolaboracje artystyczne to dla nas sposób na celebrowanie ważnych momentów w życiu naszej firmy. Powstałe w ten sposób artefakty, wiszące w naszych biurach, przypominają nam o tym jaką drogę przeszliśmy i ile już ważnych momentów za nami, ale i przed nami.

Artystka, na co dzień zajmująca się grafiką, tworzeniem kolaży, rysunków i ilustracji dla wielu polskich wydawnictw, w bardzo trafny sposób zaprezentowała kluczowe dla marki Mecalac wartości, zachowując przy tym minimalistyczną i uproszczoną formę, oddającą w niezwykle trafny sposób urbanistyczny i uniwersalny charakter maszyn Mecalac.

Mamy ogromna nadzieje że nie tylko nam, przypadł do gustu artefakt powstały przy okazji tego ważnego dla nas momentu funkcjonowania Grupy Mecalac, której jesteśmy nierozerwalną częścią.