NOWA ZERO EMISYJNA ŁADOWARKA MECALAC es1000

NOWA ZERO EMISYJNA ŁADOWARKA MECALAC es1000

NOWA ZERO EMISYJNA ŁADOWARKA MECALAC es1000

MECALAC ROZSZERZA SWOJĄ OFERTĘ MASZYN ELEKTRYCZNYCH I WPROWADZA NOWĄ ZERO EMISYJNĄ ŁADOWARKĘ es1000.

 Annecy, Francja (15 października 2023r.) – Aby sprostać zapotrzebowaniu na bardziej przyjazne dla środowiska projekty budowlane, Mecalac wykorzystał swojego ducha innowacji i opracował gamę maszyn w 100% elektrycznych. W 2022r. marka wprowadziła na rynek pierwszą 11-tonową koparkę elektryczną e12, a rok później dołączyła do niej nowa 1000-litrowa elektryczna ładowarka obrotowa. Model eS1000 jest wyrazem zaangażowania firmy Mecalac w zrównoważony rozwój oraz wpisuje się kontynuację idei innowacyjności, stanowiącej DNA marki.

 Ładowarka obrotowa Mecalac eS1000: produktywność w służbie środowiska

Oparty na modelu AS1000 z silnikiem wysokoprężnym, eS1000 został zaprojektowany tak, aby nie emitował szkodliwych gazów podczas użytkowania maszyny. Z myślą o komforcie użytkowników końcowych i okolicznych mieszkańców, hałas i wibracje zostały również drastycznie zredukowane, umożliwiając korzystanie z maszyny zarówno w pomieszczeniach, jak i we wrażliwych środowiskach.

Architektura ładowarki obrotowej zapewnia oszczędność ruchu, co przekłada się na skrócenie czasu cyklu, zmniejszenie hałasu i uciążliwości wizualnych. Dodatkowo ogranicza ona koszty konserwacji i ryzyka wypadków, a także zmniejsza jej wpływ na środowisko.

Podczas gdy wersje ładowarki obrotowej z silnikiem wysokoprężnym ograniczają zużycie paliwa dzięki wspomnianej ekonomii ruchu, elektryczna wersja ładowarki eS1000 zużywa tylko odpowiednią ilość energii do operacji budowlanych i optymalizuje zużycie baterii, zapewniając bezprecedensową 8-godzinną autonomię.

Jeśli chodzi o stabilność, wszystko, co jest podnoszone przez łyżkę z przodu, po zablokowaniu tylnej osi, można obrócić o 180° bez utraty stabilności, nawet przy całkowicie skręconych kołach. Dzięki tej niesamowitej stabilności we wszystkich pozycjach i na każdym terenie, ładowarka obrotowa jest w stanie radykalnie zmienić logistykę placów budowy, niezawodnie i bezpiecznie pokonując z łatwością każdą przeszkodę.

Wreszcie, miejskie place budowy i miejsca o ograniczonej przestrzeni i czasie pracy są naturalnym środowiskiem dla kompaktowych ładowarek kołowych. Wydajność jest determinowana przez cykle załadunku i rozładunku oraz czasochłonne manewry. Innowacyjna koncepcja ładowarki Mecalac Swing Loader zrodziła się z chęci ograniczenia tych manewrów bez wartości dodanej poprzez wychylanie wysięgnika zamiast przesuwania całej maszyny.

Seria Mecalac e – ekologiczne miejsce pracy bez kompromisów

Mecalac po raz kolejny rewolucjonizuje miejskie place budowy dzięki nowej gamie produktów w 100% elektrycznych. Trzy elektryczne maszyny Mecalac na tym samym placu budowy pozwolą zaoszczędzić średnio 64 tony CO² rocznie w porównaniu z tymi samymi modelami wyposażonymi w silniki wysokoprężne. Ponadto bezemisyjne rozwiązanie Mecalac ograniczy zanieczyszczenie hałasem, dzięki możliwości pracy w pomieszczeniach, a także koszty związane z konserwacją i eksploatacją (paliwo jest zastępowane energią elektryczną).

Dowiedz się więcej o ładowarce wahadłowej Mecalac eS1000: eS1000 100% elektryczna

 Informacje o MECALAC

MECALAC jest międzynarodowym producentem kompaktowego sprzętu budowlanego przeznaczonego do pracy w warunkach miejskich. Znany z innowacyjnej, zorientowanej na klienta technologii, MECALAC posiada spółki handlowe, dystrybutorów i klientów w ponad 80 krajach. Wszechstronny i wielofunkcyjny sprzęt jest dostępny w pięciu liniach produktów, w tym koparek, ładowarek, koparko-ładowarek, wozideł i walców zagęszczających. Więcej informacji: MECALAC Group Services, 2 av. du Pré de Challes, Parc des Glaisins CS20130, Annecy-Le-Vieux, FR-74941 Annecy Cedex; +33(0)4 50 64 01 63; www.mecalac.com; Facebook; LinkedIn; Instagram z YouTube.