Mecalac na budowie

Mecalac na budowie

Mecalac na budowie

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy realizację projektu filmowego, w którym prezentujemy, jak maszyny Mecalac radzą sobie w swoim naturalnym środowisku, czyli na budowie.

Odwiedziliśmy kilkanaście budów, na których pracują nasze maszyny, a efekty tych wizyt możecie oglądać na naszym kanale filmowym na Youtube.

Zanim ruszymy z nowym projektem na 2022 rok  i zaprosimy nowe firmy do współpracy, chcieliśmy podsumować filmowo rok 2021.

Do pierwszego filmu z serii „Mecalac na budowie…” zaprosiliśmy firmę, której zdecydowaną większość floty stanowią maszyny marki Mecalac. Podczas wizyty na budowie prowadzonej przez firmę MAR-ROB, mieliśmy okazję podejrzeć w pracy, zarówno koparkę kołową 15MWR i 11MWR, a także wozidło serii TA.

Kolejną naszą destynacją była budowa prowadzona przez firmę R.D.M. Śródmieście, gdzie mogliśmy  podejrzeć podobny zestaw maszyn – czyli koparkę kołową 15MWR i wozidło serii TA – ale przy pracach o zupełnie innym charakterze. Nie było dużych przestrzeni i szerokiego pola manewru. Te same maszyny musiały zmieścić się w wąskich i ciasnych krakowskich uliczkach.

 

Trzecia nasza wizyta na budowie to także woj. małopolskie ale tym razem zawitaliśmy na 2 budowy jednego dnia, prowadzone przez firmę MPEC S.A. z Krakowa. Wizyta była o tyle wyjątkowa, że mieliśmy okazję by podejrzeć pracę koparki kołowej 9MWR wyposażoną w głowicę uchylno-obrotowa ENGCON. Warto obejrzeć poniższe filmy by zobaczyć z jaką swobodą koparka Mecalac korzysta z opcji przepinania kilkunastu różnych osprzętów by w pojedynkę wykonać szereg prac budowlano-porządkowych. Sprawdźcie sami jakie możliwości daje jedna maszyna Mecalac, wyposażona w głowicę uchylno-obrotową i szereg kompatybilnych z nią narzędzi.