Koparko-ładowarki

Koparko-ładowarki

Kierując się ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu, rozwijaniu i produkcji koparko-ładowarek, stworzyliśmy uznaną na świecie gamę maszyn o niebywałej mocy, uniwersalności oraz produktywności.

Funkcjonalność koparko-ładowarek Mecalac polega na połączeniu siły ładowarki kołowej i wszechstronności koparki kompaktowej w ramach jednej, dynamicznej maszyny – wydajnej, oszczędnej i uniwersalnej, która przeznaczona jest do pracy w najbardziej wymagających warunkach.

Z(a)wrotna moc koparko-ładowarek Mecalac

Wysoki prześwit koparko-ładowarek TLB umożliwia pracę nawet w najtrudniejszym terenie, a promień zawracania wynoszący zaledwie 7,9m czyni koparko-ładowarki Mecalac najzwrotniejszymi na rynku. Komfort pracy operatora jest w tej serii maszyn priorytetem, świadczy o tym największa na rynku koparko-ładowarek kabina, została zaprojektowana w taki sposób, aby zmaksymalizować widoczność do przodu i wokół maszyny. Kabina została wyposażona w ergonomiczne elementy sterujące, które zwiększają łatwość operowania maszyną. Wysoko podnoszona pokrywa silnika zespolona ze ściankami bocznymi umożliwia wygodny dostęp do prac konserwacyjno-serwisowych z poziomu gruntu, co ma niemałe znaczenie przy codziennym użytkowaniu sprzętu. Rewelacyjny udźwig i siła odspajania łyżki to cechy rozpoznawcze maszyn serii TLB.

W ofercie Mecalac znajdziemy 4 rodzaje maszyn rozróżnionych względem konfiguracji kół (na różnych bądź równych kołach) oraz typów sterowania (za pomocą dźwigni mechanicznych lub joysticków elektrohydraulicznych). Najpopularniejszą maszyną na polskim rynku jest TLB890. W wyposażeniu standardowym znajdziemy silnik Perkins o mocy 110KM, automatyczną skrzynię biegów Servo Synchro (SPS) 4 biegi w przód i 3 biegi w tył, umożliwiająca poruszanie się z prędkością do 40km/h, a także tradycyjna obrotowa dźwignia sterująca umieszczona na kolumnie kierownicy, z możliwością zmiany kierunku jazdy na joysticku. Standardem w tych maszynach jest również układ blokady prędkości jazdy Active Drive, umożliwiający przemieszczanie się ze stałą, wcześniej zadaną prędkością oraz 20 calowe przednie i 30 calowe tylne koła, zapewniające niezrównaną trakcję w każdych warunkach. Wysokość załadunku oraz zasięg ramienia koparkowego czyni z modelu TLB890 najbardziej uniwersalną koparko-ładowarkę na rynku. Wszystkie maszyny serii TLB można doposażyć w komplet opcji hydraulicznych, takich jak hydrauliczne szybkozłącze przedniego i tylnego ramienia czy hydrauliczny przesuw tylnego ramienia. Funkcja amortyzacji przedniej łyżki „Ride Control” oraz funkcja stałego przepływu hydraulicznego gwarantuje nie tylko komfort pracy przy standardowej łyżce 7w1 typu „krokodyl” o pojemności 1,2m³, ale również przy dodatkowym osprzęcie takim jak np. zamiatarka, mulczer czy mieszalnik do betonu. W koparko-ładowarkach TLB można zastosować system telematyczny MyMecalac Connected Service, który umożliwia dostęp do informacji o położeniu maszyny, zużyciu paliwa, kodach błędów czy alercie dotyczącym konieczności wykonania przeglądu serwisowego z poziomu aplikacji (PC/ smartfon).

W Mecalac od zawsze stawiamy na uniwersalność, komfort pracy i niezawodność. I takie są nasze koparko-ładowarki TLB.