Grupa MECALAC ogłasza otwarcie nowej filii dystrybucyjnej w Polsce

Grupa MECALAC ogłasza otwarcie nowej filii dystrybucyjnej w Polsce

Grupa MECALAC ogłasza otwarcie nowej filii dystrybucyjnej w Polsce

Grupa MECALAC, francusko-niemiecki producent maszyn budowlanych wzmacnia swoją pozycję poprzez otwarcie na rynku europejskim czwartego oddziału handlowego – MECALAC Polska w Łaziskach Górnych, niedaleko Katowic w Polsce.

„Utworzenie MECALAC Polska to część długoterminowej strategii ekspansji geograficznej Grupy MECALAC, mającej już mocną pozycję na rynkach europejskich i północnoafrykańskich.” oświadczył Alexandre Marchetta, CEO w MECALAC Polska i Wiceprezydent Grupy MECALAC.

Ładowarki i koparki produkowane przez Grupę MECALAC posiadają przełomowe rozwiązania technologiczne, a projektanci kładą szczególny nacisk na takie cechy jak wszechstronność i wielofunkcyjność. Ładowarki produkowane są w fabryce w północnych Niemczech, natomiast koparki produkowane są we Francji.  Rok temu Grupa MECALAC otworzyła nową fabrykę w Izmir w Turcji.  Dzięki takim oddziałom jak MECALAC Polska, oprócz projektowania i produkcji, prowadzimy czynną działalność na największych rynkach europejskich.

Decyzja o utworzeniu własnego oddziału w Polsce została podjęta w oparciu o mocne podstawy, i wynika z naszego dużego zainteresowania rynkiem polskim oraz świadomości jego potencjału i dynamicznego rozwoju. Mecalac nie jest nową marką w Polsce. Dzięki wcześniejszej dystrybucji poprzez lokalne firmy, stopniowo udało nam się zebrać odpowiednie informacje na temat charakterystyki i potrzeb firm budowlanych w Polsce. Szybko stało się jasne, iż innowacyjne rozwiązania stosowane w naszych maszynach idealnie spełniają oczekiwania polskich wykonawców. Wprowadzili oni nasze maszyny na swoje place budów i maksymalnie wykorzystali ich możliwości, zwiększając tym samym wydajność pracy, jakość wykonania i zyskowność.

MECALAC Polska korzysta bezpośrednio z zasobów Grupy MECALAC: z jej struktury, organizacji technicznej, marketingu, logistyki i obsługi posprzedażowej. Nasza organizacja w Polsce opiera się na trzech podstawowych filarach zorientowanych na klienta:

– wybór maszyny MECALAC najlepiej przystosowanej do wymagań placu budowy,

– sprawność koparek i ładowarek MECALAC zapewniana dzięki wykwalifikowanym pracownikom serwisu technicznego,

– nawiązanie i wzmacnianie długoterminowych relacji biznesowych poprzez bliskość i stały kontakt z klientami.