Aktualizacja oferty wozideł budowlanych serii MDX

Aktualizacja oferty wozideł budowlanych serii MDX

Aktualizacja oferty wozideł budowlanych serii MDX

Po globalnym sukcesie serii MDX, która wyznaczyła nowe standardy wozideł budowlanych w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i wydajności, i niedawnym wprowadzeniu na rynek modelu 3,5-tonowego – 3,5MDX, Mecalac ogłosił serię istotnych zmian w swojej ofercie wozideł budowlanych. Pierwsza z nich to nowe modele 6MDX o masie sześciu ton i 9MDX o masie dziewięciu ton, wyposażone opcjonalnie w najnowocześniejszą przekładnię hydrostatyczną. Druga ewolucja dotyczy dostępności składanego pałąka ochronnego ROPS (Roll-Over Protective Structure), dzięki któremu kabina w tych nowych modelach jest opcjonalna.

Wybór przekładni hydrostatycznej dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa w wozidłach Mecalac 6MDX i 9MDX

Przekładnia hydrostatyczna, powszechnie stosowana w przemyśle maszyn budowlanych, zastępuje przekładnię mechaniczną o stałym przełożeniu. Ułatwia to pracę bez konieczności zmiany biegów i zapewnia dodatkową korzyść w postaci dynamicznego hamowania.  Dzięki temu, obsługa jest łatwiejsza i bezpieczniejsza zarówno dla doświadczonych, jak i nowych operatorów, co oznacza, że nowe hydrostatyczne modele 6MDX i 9MDX są idealne zarówno dla flot wypożyczalni, jak i operatorów, którzy często zmieniają swój sprzęt.

Dodanie przekładni hydrostatycznej gwarantuje również poprawę komfortu pracy operatora, dzięki płynnemu i kontrolowanemu przyspieszeniu. Usunięcie drążka zmiany biegów pozwala na bardziej przestronne środowisko pracy operatora, a mniejsza ilość części oznacza mniej czynności konserwacyjnych i ogólnie mniejsze zużycie, co bezpośrednio przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania. Zarówno 6MDX, jak i 9MDX, zapewniają doskonałe osiągi, moment obrotowy i trakcję, szczególnie na stromych wzniesieniach, gdzie zmiana biegów może często powodować utratę napędu.

Otoczenie operatora z zamkniętą kabiną lub składaną belką ROPS

Oprócz przekładni hydrostatycznej, oba nowe modele będą dostępne z opcją zintegrowanej kabiny lub całkowicie nowego składanego pałąka ROPS. Nowe modele z konstrukcją ROPS, wyznaczające standardy bezpieczeństwa na placu budowy, charakteryzują się stylową konstrukcją, są łatwe w transporcie między miejscami pracy i umożliwiają operatorom łatwą pracę w miejscach o małej wysokości.

Konstrukcja jest łatwo składana dzięki uchwytowi i rozpórce gazowej, co oznacza, że składanie i rozkładanie pałąka ROPS jest bezpieczne i wymaga minimalnego wysiłku ręcznego. Ponieważ pałąk ROPS składa się ze znacznie mniejszej liczby elementów niż kabina, jest to wybór ekonomiczny, a mimo to zapewnia doskonałą ochronę operatora.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa i komfortu, modele 6MDX i 9MDX mogą być wyposażone w unikalną izolowaną kabinę MDX minimalizującą wibracje i hałas, a opcjonalna klimatyzacja zapewnia doskonałe samopoczucie operatora w każdych warunkach pogodowych. W celu zapewnienia wyższego poziomu ochrony operatora w każdej sytuacji, certyfikowana kabina MDX z konstrukcją ROPS/FOPS została dodatkowo zaprojektowana i przetestowana przez firmę Mecalac pod kątem odporności na uderzenia podczas załadunku skrzyni ładunkowej. Film z testu uderzeniowego kabiny MDX firmy Mecalac jest dostępny po kliknięciu na poniższy link: